Strona główna

Aktualności

A4- remont

Informujemy, iż zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na autostradzie A4 w zwiazku z remontem jezdni północnej na odcinku Opole-Południe-     w. Krapkowice od km 242+300 do 256+740.

4 maja Biuro OZPD

UWAGA

Informujemy, iż dnia 4 maja br. Biuro Opolskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych będzie nieczynne. VIATOLL BĘDZIE CZYNNY OD 8.00 DO 18.00

Kształcenie kierowców - rozmowy w Kuratorium

Kierownictwo opolskiego kuratorium spotkało się z dyrektorami lokalnych szkół, zainteresowanymi rozpoczęciem kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik. Inicjatorem wydarzenia, do którego doszło 18 kwietnia 2018 r., było Opolskie Zrzeszenie Przewoźników Drogowych.

Łatwiejsze zatrudnienie cudzoziemca

Jest szansa, że jeszcze przed wakacjami przedsiębiorcy zyskają ułatwienia w ściąganiu z zagranicy m.in. kierowców.

Relacja z Konferencji ADR

http://naosi.pl/program-na-osi-adr-po-nowemu/

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do ogladania relacji z Konferencji ADR w Kędzierzynie - Koźlu.

Wyróżnienie dla OZPD

W dniach 21 – 22 marca 2018r. w miejscowości Kędzierzyn – Koźle odbyła się Konferencja szkoleniowa z cyklu „ADR- bezpieczeństwo w teorii i praktyce materiałów niebezpiecznych”.  Organizatorem konferencji było Opolskie Zrzeszenie Przewoźników Drogowych przy współudziale TECH-CAR Serwis Sp. z o.o.

Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Wielkanocnych przesyłamy dla wszystkich Naszych Przewoźników najlepsze życzenia -  smacznego jajka, radosnego Alleluja, szerokich dróg oraz refleksji na ten zbliżający się Świąteczny czas.

 

Rząd planuje wprowadzenie nowej opłaty paliwowej

Osiem groszy netto ma wynieść nowa opłata doliczana do każdego litra benzyny i oleju napędowego. Zakłada to nowelizacja ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, której autorem jest Ministerstwo Energii. Ustawa, której autorem jest Ministerstwo Energii, ma wprowadzić Fundusz Niskoemisyjnego Transportu (FNT). Ale to nie wszystko. Nowością będzie też opłata emisyjna, która będzie doliczona do benzyny i oleju napędowego. Proponowane stawki opłaty wynoszą 80 złotych za 1000 litrów benzyn silnikowych i 1000 litrów olejów napędowych, czyli 8 groszy za litr.

KONFERENCJA ADR

Zapraszamy Państwa na Ogólnopolską Konferencję Szkoleniową z cyklu ADR - bezpieczeństwo transportu w teorii i praktyce

 

Tematami przewodnimi konferencji będą:

1.Urządzenia do napełniania zbiorników transportowych chemii płynnej  klas 3-9 wg ADR – Stan 2018 .

Strony